Ulefone Metal 5 inç Akıllı Telefonda Yeni Bir Standart Getirmeye Geldi Leave a comment

 

blog FOTOGünümüz akıllı telefon piyasasında büyük ekran trendi ana akım olmuş durumda. Fakat biz hala kullanıcıların en az yarısının orta boy ölçülerde cihaz kullanma arzusunda olduğunu biliyoruz ve 5 inç’lik bir  cihazın görsel ve kullanımsal açıdan güzel bir denge sunduğuna inanıyoruz. İşte bu yüzden yıllık en az 2 adet yeni 5 inç’lik modeli değerli kullanıcılarımızın beğenisine sunacağız. Bunlar yüksek performans ve uygun fiyatlarıyla dikkat çekecekler. Peki hiç üst düzey bir 5 inç cihazda ne tür özelliklerin olması gerektiğini düşündünüz mü? Bu soruyu yeni modelimiz METAL ile cevaplamak istiyoruz. İsmini METAL koyduk. Çünkü ismi gibi kokuyor:)

  1. 2.5D ekran ve metal tasarımla Premium dizayn 

Ulefone Metal Alüminyum-Magnezyum alaşımlı yekpare tasarımı ve 2.5D Corning Gorilla Glass ile farklı bir kullanım zevki vadediyor. CNC kesim tekniği metalin doğal dokusunu korurken, kum püskürtme yöntemi ile telefon yüzeyindeki nefis dokunuşu hissedeceksiniz. Ayrıca hafif kavislerle rahat bir tutuş sunarken ön ekrandaki 2.5D cam tasarımla Metal’inizi elinizden düşürmeyeceksiniz. Genel olarak, Ulefone Metal ile zarif ve sağlamlığın tadını çıkaracağınızı rahatlıkla ifade edebiliriz.

2. 3GB RAM ile çok daha iyi bir çoklu görev deneyimi

Ulefone Metalin içindeki MTK6753 octa-core 64-bit çipset, 3GB LPDDR3 RAM ve 16GB depolama(128GB SD Kart Desteği) ile rahat ve geniş bir kullanıma sahip olacaksınız. Geniş RAM kapasitesi çoklu görev performansını  arttırırken, sizi sık sık arka plan program temizliği derdinden kurtaracak. MTK6753 çip kapasite ve kalitesini bir çok 1080P ekranlı cihazda kanıtlamış durumdayken, 720P çözünürlük MALI T720 GPU için bir problem olmayacaktır. İşte bundan dolayı internette gezinirken, sosyal bağlantı kurarken, oyun oynarken veya fotoğraf çekerken Ulefone Metal’in kullanımındaki yumuşaklık ve akıcılığın farkını göreceksiniz.

3. Son Sürüm Parmak Okuyucu Sensör ile daha hızlı ve daha güvenli bir kilitleme

Ulefone Metal en yeni parmak okuyucu jenerasyonla cihazı 0.2sn de açar ve yapılan testlerde sadece 100’de 1 ıskalama ile çalıştığı gözlemlenmiştir. Ayrıca, 5 parmağa kadar tanıma ile her programı kendi özel parmağıyla aç.

4. 3050mAh Batarya ile 1.5 gün kesintisiz kullanım

5 inç HD bir cihazdaki 3050mAh’lık batarya performansı yaklaşık olarak 5.5-inç FHD’lik bir cihazın performansıyla eşit değerde performans sergiler. MTK6753 ve Android 6’nın enerji verimliğini de düşünürsek normal kullanımda 1.5 gün; ağır ve yoğun kullanımlarda da dolu dolu 1 gün kafanız rahat bir şekilde cihazınızın kullanım zevkini çıkarırsınız.

5. Sony IMX 149 Kamera ile çok daha iyi fotoğraf çekimi

IMX 149 kamera Sony’nin 3. jenerasyon CMOS teknolojisidir. Piksel kalitesi açısından karanlık ortam uygulamaları, enerji verimliliği ve resimleme hızı diğer 8MP kameralardan çok daha iyi bir performans verir. Ve fotoğraflama kalitesini yükseltmek için 5MP lens kit’i adapte edildi. Piksel sayısı direkt olarak fotoğraf kalitesini belirleyen tek etmen değildir. Ulefone Metal’i kullandıktan sonra bunu anlayacaksınız.

6. Optimize edilmiş Android 6.0 Marshmallow

Ulefone Metal’de optimize edilmiş Android Marshmallow adeta mükemmel bir melodi için orkestrasını yöneten bir şef gibi. Takıntısız bir kullanım için bütün komponentler mükemmel bir şekilde optimize edildi. Çoklu görev penceresi, kameradaki manuel mod ve Ayarlardaki GIU gibi kullanıcı dostu dokunuşlarla Metal’in kullanımı çok daha akıcı hale getirilmiş oldu.

7. 0.281 W/kg(10g)’lık SAR Değeri ile kafanız rahat olsun

Metal modelimizi her açıdan en ideal 5 inç cihazlardan biri olsun diye tasarlarken sağlığımıza olan etkisini de hep göz önünde bulundurduk. A seviyesinde güvenli 0.281 W/kg(10g)’lık bir oranlı cihaz Türkiye’nin bu konuda ilk sıralarda yerini almaktadır. Cihazınızı kullanırken kalbiniz ve kafanız rahat olsun.

Peki Ulefone Metalde yüksek beklentileri karşılamak için yaptığımız bütün bu çalışmalar sonucunda sizi ikna etmek için başka ne yapabilirdik? Tabiki cihazın fiyatını kendi segmentinin çok daha aşağısında tutarak. Evet fiyat/performans olarak Türkiye piyasasının en iyilerinden biri olduğunu bütün yüreğimizle iddia ediyoruz.

Hemen incelemek ve almak için: http://techyolu.com/urun/ulefone-metal/

 

Bir Cevap Yazın